Kedi ve köpek katili Çinliler hayvanların derilerini canlı canlı

Ben hayvanları severim. Zaman zaman insanlardan daha çok hayvanları sevdiğimi düşünüyorum. Ne de olsa nedensiz yere birbirlerini öldürmüyor, çıkarları için başka hayvanlara acı çektirmiyor ya da ne bileyim tecavüz etmiyorlar. Bu hastalıklı durumların hepsi insana ait şeyler.

 

Ama hayvanlar öyle mi? Onlara dokunmadığınız sürece kendi hallerinde yaşayıp gidiyorlar. Onlara azıcık sevgi gösteririseniz o kocaman kalpleri ile bu sevgiyi asla karşılıksız bırakmıyorlar. Bakmayın siz insanların hakaret etmek için nankör kedi, kişiliksiz köpek, aptal eşek gibi laflar ettiklerine. Kediler insanlardan kat be kat kadir kıymet bilirler, nankör falan değillerdir. Köpeklerin sahiplerine karşı mutlak itaati de kişiliksizlikten değil, sadakattendir. Eşeklere aptal diyenlere gelince, artık eşeklerin bazı insanlardan çok daha zeki olduklarını düşünüyorum.

 

İster evlerimizi, bahçelerimizi, sokaklarımızı paylaştığımız kediler köpekler olsun ister dağlarda, ormanlarda, hatta adını bile bilmeyip sadece televizyondan gördüğümüz yerlerde yaşayan hayvanlar olsun. Hepsinin ortak bir özelliği var. Kocaman kalpleri. Ve hepsinin de en az insanlar kadar sahip oldukları bir hakları var: yaşama hakkı.

 

Ama gelin görün ki, biz iğrenç insanlar yaşama hakkını çok görüyoruz hayvanlara. Yemek için öldürdüğümüz hayvanları hadi doğanın kuralı, ne yapalım insanlar et yiyor diye tahammül edebiliyorum ama kürk için, evet aptal bir kürk için hayvanların katledilmesine hem de canlı canlı derilerini yüzmelerine nefretle bakıyorum. Bu acımasızlığı yapanların başına da aynısı gelir inşallah diyerek beddualar etmek de içimi rahatlatmıyor.

 

Bu konu daha önce de gazetelere haber oldu. İnternette görüntüler yayınlandı. Bilmem umursadınız mı bu haberleri. Ama umursayın lütfen. Hiçbir ağır işkence altında öldürülmeyi haketmiyor. Ama Çinde yapılan tastamam bu. Hayvanları bahane edip ırkçılık yapacak değilim ama bu vahşetin önüne geçene kadar tüm çinlilere istisnasız hepsine kötü davranmak istiyorum. Elbette hepsi değil bu vahşeti yapan ve elbette çinde de bu vahşetten nefret edenler var ama elimde değil. Yine de çinlilerden o zavallı hayvanlar adına intikam almak istiyorum. Sanki Türkiye'de hayvanlara çok mu iyi davranılıyor diyebilirsiniz. Evet haklısınız ama böylesine sistemeti bir vahşet uygulanmıyor en azından..

 

Sağlıklı duygular değil belki bu yazdıklarım ama o görüntüleri gördükten sonra alıkoyamıyorum kendimi bunları yazmaktan. 

 

Lütfen sizlerde bu zavallı hayvanlara yapılan işkenceye dur deyin. Hiçbir canlı, canlı canlı derisinin yüzülmesini haketmiyor. Hayvanları sevseniz de sevmeseniz de destek olun lütfen. Çinden gelen oyuncakların, eldivenlerin, kürklü ceketlerin üstünde bile bu vahşi şekilde öldürülmüş hayvanların kürkleri var. Yapacağınız şey basit. Almayın. Arkadaşlarınızı, dostlarınızı uyarın almasınlar, bu oyuncakları, kıyafetleri satanları uyarın satmasınlar.

 

Bu vahşeti bilip de sessiz kalmayın lütfen.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !